Sony PlayStation 5 (KKPS5)

Marka : Sony
Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Sony PlayStation 5

Sahip olduğu tasarım detaylarıyla günümüzün ötesinde bir görünüşe sahip olan PlayStation 5, hem dikey hem de yatay konumda kullanılabiliyor.

Beyaz ve siyah rengin mavi ışıkla harmanlandığı yenilikçi tasarımı, PlayStation 5’i fütüristik görünüme kavuşturuyor.

:

Sony PlayStation 5 Özellikleri

 

Gücünü 3.5GHz‘e kadar saat hızında çalışan AMD Zen 2 işlemcisinden alan PlayStation 5, AMD Radeon RDNA 2 grafik işlemcisiyle en ufak detayları bile hızlı işleyebilecek güçlü bir donanıma sahip. 16 GB DDR6 RAM ile desteklenen konsol 825 GB kapasiteli NVME SSD ile de yüksek bir okuma / yazma hızı sunuyor. Böylelikle oyunların açılış hızı artıyor ve aynı anda iki oyun arasında geçiş yapmak mümkün oluyor.

8K multimedya oynatma desteğine sahip PlayStation 5, 4K‘da 120fps görüntüleri de destekliyor. Bu da eğer geliştiriciler PS5’in donanımına hızlı bir şekilde adapte olursa yeni konsol oyunlarında 4K çözünürlüğün standart olacağı anlamına geliyor.

 

DualSense’in sağ ve sol çubuğunda bulunan Haptic motoru ile konsolu yönetmek daha hassas hale gelebiliyor. Çubuklar baskı şiddetini anlayabiliyor ve buna göre tepki veriyor. PS5’e özel olarak tasarlanan multimedya kumandası ve kulaklık, konsolu gerçek bir eğlence merkezine dönüştürüyor.